Donald Trump används i valkampanj i Albanien
På det högerinriktade Demokratiska partiets valmöten inför söndagens parlamentsval i Albanien har det vimlat av bilder på partiledaren Lulzim Basha tillsammans med USA:s nytillträdda president Donald Trump.
Oppositionsledaren Basha avbröt tidigare i somras sin valkampanj för några dagar för att åka till Washington där det hade öppnat sig en möjlighet att få posera med den amerikanska presidenten.
Det lyckades och bilden på de tu har sedan dess använts flitigt i Bashas kampanj.
Albanien är eventuellt det mest USA-vänliga landet i Europa och har bland annat belönat den förra presidenten George W. Bush med en egen gata på paradplats i huvudstaden Tiranas centrum.
Det fick han som belöning för att han stödde Albaniens Natomedlemskap och för att han var första amerikanska president att besöka Albanien.
Efter den kommunistiska diktatorn Enver Hoxhas död 1985 och det kommunistiska systemets fall några år senare 1990 har USA varit det stora modellandet för många albaner som i årtionden levde under förtryck och antidemokrati.
Därför är det inte så värst kontroversiellt att Trump dyker upp som vapen i det största oppositionspartiets valkampanj trots att den nyvalda amerikanska presidenten är en omdiskuterad person på andra håll.
Bashas rival, Socialistpartiets ledare premiärminister Edi Rama gjorde dessutom samma sak inför det förra parlamentsvalet - lyckades komma med på samma bild som Barack Obama och använde flitigt bilden i sin egen kampanj som ledde till seger då.
Det krävs 71 mandat för att få majoritet i det albanska parlamentet som har 140 platser.
Inget av partierna lyckades med det i det förra valet 2013. Närmast kom socialisterna under den förra författaren och artisten Edi Rama med 65 mandat.
Det högerinriktade Demokratiska partiet under ledning av juristen Lulzim Basha fick 50 mandat. De övriga partierna kom långt därefter.
Förolämpningar och påhopp
Albansk politik har sedan kommunismens fall karaktäriserats av häftig retorik och grova personliga påhopp.
Inför det nu aktuella valet beskyllde oppositionen regeringen för att försöka fiffla med valförberedelserna och meddelade att man bojkottar hela valet.
Efter ingripanden från EU och USA nådde Ramas regering en kompromiss med oppositionen i sista minuten, valet flyttades fram med en vecka och alla partier kom med.
Efter den här kompromissen har både premiärminister Rama och oppositionsledaren Basha tonat ner kritiken av varandra.
Det som förenar dem är viljan att få Albanien med i EU. Den viljan är starkt förankrad bland befokningen överlag och det är vanligt att se EU-flaggan vid sidan av den albanska.
Mycket av kampanjretoriken har gått ut på att beskylla den andra för att inte göra tillräckligt för att påskynda EU-processen.
Men några egentliga förhandlingar har inte inletts ännu och många stora reformer måste till innan Albanien kan börja knacka på EU:s dörr.
De främsta hindren för EU-medlemskap är att korruptionen är utbredd och att Albanien är Europas ledande producent och exportör av cannabis.