Bisampäls, stolar, resårsäng, bord och ett båtprojekt letar nya ägare. Lena efterlyser en billaddare till sin mobiltelefon.
- Yvonne har en äkta bisampäls som hon undrar om någon vill ha. Pälsen är i storlek 36, är av kort modell och tillverkad i Finland (Aaltonen). Yvonne skänker också bort två stolar. Se bilder nedan. Yvonnes nummer: 050 5817265
- Börje har ett träbåtsprojekt som någon annan får fortsätta på. Båten i fråga är en 6 meter lång snipa, båten finns i Kimito. Intresserade kan kontakta Börje på numret 0505163171.
- Björn på Biskopsö, Nagu, har ett runt vitmålat bord och en resårsäng med ryggkuddar. Bordet är 120 centimeter i diameter och höjden är 75 cm. Bordet har urspårningar för tilläggsskivor, själva skivorna saknas. Sängen har måtten 83 x 190 cm. Båda bytes gärna bort, om möjligt mot en bättre hyvelbänk. Se bild ovan och nedan. Du når Björn på 0403792316.
- Lena i Kimito efterlyser en billaddare till sin mobiltelefon av märket Doro. De nyare modellerna har en platt tapp som pluggas i telefonen, men Lena letar efter en mobilladdare med en rund plugg som passar den äldre modellen. Den går inte längre att få tag på i affärerna. Lenas nummer: 02 421562.