Hoppa till huvudinnehåll

Innehåll från Kontakta barnredaktionen på Svenska Yle

Huvudinnehåll

Kontakta oss

Ted Forsström

Ansvarig producent för barnredaktionen
tfn 0400-966575
ted.forsstrom@yle.fi

Maria Helsing

Innehållsproducent för BUU-klubben
tfn 044-4214573
maria.helsing@yle.fi

Tony Pohjolainen

Innehållsproducent för Hajbo Nyheter
tfn 044-0231094
tony.pohjolainen@yle.fi

BUU-klubben

Lisa Gerkman

Redaktör och programledare för BUU-klubben
buuklubben@yle.fi

Jonathan "Jontti" Granbacka

Redaktör och programledare för BUU-klubben och Superhjälparna
buuklubben@yle.fi

Emil Jokipalo

Redaktör och programledare för BUU-klubben
buuklubben@yle.fi

Malin Olkkola

Redaktör och programledare för BUU-klubben
buuklubben@yle.fi

Ann-Catrin Rosenberg

Regissör och projektledare för BUU-klubben, ansvarig för BUU-turnén
ann-catrin.rosenberg@yle.fi

Ann-Catrin "Anki" Virkama

Projektledare för Superhjälparna, redaktör, regissör, manusförfattare
ann-catrin.virkama@yle.fi

Staffan Gräsbeck

Redaktör och regissör
staffan.grasbeck@yle.fi

Pia Manns

Konceptutvecklare, ansvarig för BUU-appen och buu.yle.fi
pia.manns@yle.fi

Gert Sabel är en av manusförfattarna till det jättestora juleljuset, han spelar även karaktären farfar rost. på bilden samtalar han med surpuppan som spelas av tom rejström

Gert Sabel

Manusförfattare, regissör, redaktör
gert.sabel@yle.fi

Monica Vikström-Jokela

Manusförfattare, regissör, redaktör
monica.vikstrom-jokela@yle.fi

Peter "Slaba" Österman

Manusförfattare, regissör, redaktör
peter.osterman@yle.fi

Hajbo

Hans-Ove Lundqvist

Redaktör för barnnyheterna
hans-ove.lundqvist@yle.fi

Victoria Oscarsson

Redaktör för Hajbo på sociala medier
victoria.oscarsson@yle.fi

Sandra Strömvall

Redaktör för barnnyheterna
sandra.stromvall@yle.fi

Christel Wunsch

Projektledare för MGP
Evenemangsredaktör
christel.wunsch@yle.fi

13:15

Marina Helenelund

Redaktör för 13:15
marina.helenelund@yle.fi

Daniela Holm

Redaktör för 13:15
daniela.holm@yle.fi