Hoppa till huvudinnehåll

Innehåll från Kontakta barnredaktionen på Svenska Yle

Huvudinnehåll

Kontakta oss

Ted Forsström

Ansvarig producent för barnredaktionen
ted.forsstrom@yle.fi

Maria Helsing

Innehållsproducent för BUU-klubben
tfn 044 4214 573
maria.helsing@yle.fi

Tony Pohjolainen

Innehållsproducent för Yle Watt
tfn 044 0231 094
tony.pohjolainen@yle.fi

BUU-klubben

Lisa Gerkman

Redaktör och programledare för BUU-klubben
buuklubben@yle.fi

Jonathan "Jontti" Granbacka

Redaktör och programledare för BUU-klubben och Superhjälparna
buuklubben@yle.fi

Emil Jokipalo

Redaktör och programledare för BUU-klubben
buuklubben@yle.fi

Malin Olkkola

Redaktör och programledare för BUU-klubben
buuklubben@yle.fi

Ann-Catrin Rosenberg

Regissör och projektledare för BUU-klubben, ansvarig för BUU-turnén
ann-catrin.rosenberg@yle.fi

Ann-Catrin "Anki" Virkama

Projektledare för Superhjälparna, redaktör, regissör, manusförfattare
ann-catrin.virkama@yle.fi

person som tittar in i kameran

Gert Sabel

Manusförfattare, regissör, redaktör
gert.sabel@yle.fi

Monica Vikström-Jokela

Manusförfattare, regissör, redaktör
monica.vikstrom-jokela@yle.fi

Peter "Slaba" Österman

Manusförfattare, regissör, redaktör
peter.osterman@yle.fi

Stefanie af Björksten

Manusförfattare, redaktör, regissör
stefanie.af-bjorkesten@yle.fi

Personen som tittar in i kameran

Annika Stubbs

annika.stubbs@yle.fi

Buu-appen

person som tittar in i kameran

Pia Manns

Konceptutvecklare.
Ansvarig för BUU-appen och buu.yle.fi
*Studieledig
pia.manns@yle.fi

person som tittar in i kameran

Dan Huiko

Utvecklare av Buu-Appen och buu.yle.fi

person som tittar in i kameran

Saara Paasikivi

Grafiker BUU-appen och buu.yle.fi

Yle Watt

Hans-Ove Lundqvist

Redaktör för Yle Watt
hans-ove.lundqvist@yle.fi

Victoria Oscarsson

Redaktör för Watt Nytt
victoria.oscarsson@yle.fi

Sandra Strömvall

Projektledare för Watt Nytt
sandra.stromvall@yle.fi

Christel "Cisse" Wunsch

Projektledare för MGP
Evenemangsredaktör
christel.wunsch@yle.fi

Charlotte Lindberg

Programledare och redaktör för Watt Nytt
charlotte.lindberg@yle.fi

person som tittar in i kameran

Roxanne Mikkonen

Programledare för Watt Nytt
someredaktör för Yle Watt
roxanne.mikkonen@yle.fi

13:15

Marina Helenelund

Redaktör och regissör för 13:15
marina.helenelund@yle.fi

Daniela Holm

Redaktör för 13:15
Ansvarig för 13:15 some
daniela.holm@yle.fi