Hoppa till huvudinnehåll

Innehåll från Kontakta Yle Huvudstadsregionen

Huvudinnehåll

Kontakta oss

Telefon: redaktionen 040 713 6096 (vardagar 9-17), studion 0600 11 12 13 (vardagar 6.30-9.00), E-post: huvudstadsregionen@yle.fi eller fornamn.efternamn@yle.fi Postadress: Yle Huvudstadsregionen, PB 5, 00024 Yle.

Merja Elonen

Regionchef
040 135 5767
merja.elonen@yle.fi

Sandra Anttila

Nyhetschef och reporter
044 421 1744
sandra.anttila@yle.fi

Lukas Rusk

Nyhetschef och reporter
044 421 1703
lukas.rusk@yle.fi

Julie Ebbe

Programvärd och reporter
040 143 2502
julie.ebbe@yle.fi

Karin Filen

Reporter och programvärd
karin.filen@yle.fi

Christoffer Kaski

Reporter, nyhetsvärd och programvärd
christoffer.kaski@yle.fi

Hanna Othman

Reporter och programvärd
hanna.othman@yle.fi

Christoffer Gröhn

Reporter och nyhetsvärd
040 868 2633
christoffer.grohn@yle.fi

Petter Blomqvist

Reporter och Närbildsredaktör
petter.blomqvist@yle.fi

Mathias Gustafsson

Reporter och Närbildsredaktör
mathias.gustafsson@yle.fi