Hoppa till huvudinnehåll

Innehåll från Kontakta Yle Huvudstadsregionen

Huvudinnehåll

Kontakta oss

Telefon: redaktionen 040 713 6096 (vardagar 9-17), studion 0600 11 12 13 (vardagar 6.30-9.00), E-post: huvudstadsregionen@yle.fi eller fornamn.efternamn@yle.fi Postadress: Yle Huvudstadsregionen, PB 5, 00024 Yle.

Merja Elonen

Regionchef
040 135 5767
merja.elonen@yle.fi

Rebecka Svedberg

Nyhetschef, programvärd och reporter
044 421 4802
rebecka.svedberg@yle.fi

Cecilia Heikel

Nyhetschef, programvärd och reporter
044 421 6673
cecilia.heikel@yle.fi

Christoffer Kaski

Reporter, nyhetsvärd och programvärd
044 421 0890
christoffer.kaski@yle.fi

Christoffer Gröhn

Reporter och nyhetsvärd
040 868 2633
christoffer.grohn@yle.fi

Lukas Rusk

Reporter
044 421 1703
lukas.rusk@yle.fi

Petter Blomqvist

Reporter och nyhetsvärd
petter.blomqvist@yle.fi

Roy Mäki-Fränti

Reporter
044 421 6893
roy.maki-franti@yle.fi

Carina Bruun

Reporter och redaktör för Livet
040 710 0836
carina.bruun@yle.fi

Mathias Gustafsson

Reporter, nyhetsvärd och redaktör för Livet
mathias.gustafsson@yle.fi

Karin Filén

Reporter och programvärd
karin.filen@yle.fi