Hoppa till huvudinnehåll

Innehåll från Kontakta Yle Österbotten

Huvudinnehåll

Kontakta oss

Ulrica Lövdahl

chef för nyheter och aktualiteter i Vasa
ulrica.lovdahl@yle.fi

Anna Kurtén

nyhetschef i Vasa
anna.kurten@yle.fi

Anna Ruda

nyhetschef i Vasa
anna.ruda@yle.fi

Ida-Maria Björkqvist

redaktör i Karleby
ida-maria.bjorkqvist@yle.fi

Kati Enkvist

redaktör i Vasa
katarina.enkvist@yle.fi

Malin Hulkki

redaktör i Vasa
malin.hulkki@yle.fi

Juho Teir

redaktör i Kristinestad
juho.teir@yle.fi

Joni Kyheröinen

redaktör i Vasa
joni.kyheroinen@yle.fi

Roger Källman

redaktör i Vasa
roger.kallman@yle.fi

Pia Lagus

redaktör i Vasa
pia.lagus@yle.fi

Mikaela Löv-Aldén

redaktör i Jakobstad
mikaela.lov-alden@yle.fi

Moa Mattfolk

redaktör i Vasa
moa.mattfolk@yle.fi

Sofi Nordmyr

redaktör i Vasa
sofi.nordmyr@yle.fi

Ulrika Stagnäs-Lund

redaktör i Vasa
ulrika.stagnas-lund@yle.fi

Filip Stén

redaktör i Vasa
filip.sten@yle.fi

Johanna Ventus

redaktör i Vasa
johanna.ventus@yle.fi

Asko Kuivasmäki

tekniker i Vasa
asko.kuivasmaki@yle.fi

Peter Salonen

tekniker i Vasa
peter.salonen@yle.fi

Evert Rönnqvist

tekniker i Jakobstad
evert.ronnqvist@yle.fi