Hoppa till huvudinnehåll

Innehåll från Kontakta Yle Västnyland

Huvudinnehåll

Kontakta oss

Tel växel: 019 - 264 88 40
Ring in under sändning: 019 - 264 88 55
Skicka ett meddelande på Whatsapp: 044 - 42 14 555
SMS:a 16261, skriv "VEGAVN" ditt meddelande" (Avgift: 50 cent/SMS)

vastnyland@yle.fi

Yle Västnyland, PB 33, 10601 EKENÄS
Besökare: Gustav Wasas gata 8A (ingång från gården)

Vi i Västnyland

Patrik Rosström

Chef vid Yle Västnyland
040 593 80 96
patrik.rosstrom@yle.fi

Helena Rosenblad

Nyhetschef och nyhetsvärd
050 596 59 92
helena.rosenblad@yle.fi

Pia Santonen

Nyhetschef och nyhetsvärd
050 596 59 97
pia.santonen@yle.fi

Christoffer Westerlund

Ljudtekniker och IT-stöd
040 844 26 44
christoffer.westerlund@yle.fi

Veronica Montén

Programvärd, nyhetsvärd och reporter
040 868 26 72
veronica.monten@yle.fi

Sebastian Dahlström

Programvärd, nyhetsvärd och reporter
040-833 89 96
sebastian.dahlstrom@yle.fi

Tiina Grönroos

Reporter
050-59 65 991
tiina.gronroos@yle.fi

Bubi Asplund

Reporter
050 375 99 89
bubi.asplund@yle.fi

Minna Almark

Reporter
040 163 84 30
minna.almark@yle.fi

Marica Hildén

Reporter
050 596 59 95
marica.hilden@yle.fi

Nicole Hjelt

Reporter
019 264 88 40
nicole.hjelt@yle.fi

Maria Wasström

Reporter
019 264 88 40
maria.wasstrom@yle.fi

Malin Valtonen

Programvärd och reporter
040 152 5226
malin.valtonen@yle.fi

Petra Thilman

Reporter
040 860 38 84
petra.thilman@yle.fi

Gunilla Ginström

Programledare för förmiddagen i Nyland
040-83 08 014
gunilla.ginstrom@yle.fi